11 i 12 stycznia do naszej szkoły przybyło mobilne planetarium – „Sfera wiedzy”.

Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I – V uczestniczyli w zajęciach nt. „Sposoby ograniczania zanieczyszczeń” i „Planeta Ziemia – dwie drogi ku przyszłości”. Zajęcia odbyły się w specjalnej kopule, gdzie było zainstalowane kino sferyczne. Dzięki specjalnemu projektorowi wyświetlany obraz dawał efekt pełnej przestrzeni, czyli możliwość oglądania obrazu dookoła siebie. Niebo, gwiazdy i planety znalazły się ... na wyciągnięcie ręki. Podczas zajęć zostały także przybliżone uczniom zagadnienia wpływu pyłów i gazów na środowisko naturalne z uwzględnieniem sposobów redukcji ich emisji.
Zajęcia odbyły się w ramach realizacji Programu Edukacji Ekologicznej pn. „Razem dla czystego powietrza” i zostały współfinansowane przez WFOŚ i GW w Łodzi.