„Zabawy czytelnicze z detektywem” to nazwa kolejnego tygodnia czytania.

Najmłodsi czytelnicy naszej szkoły mieli przyjemność poznania świetnych przygód dwójki dzieci, bohaterów serii książek Martina Widmarka i Heleny Willis „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. Lasse i Maja pomagają komisarzowi policji rozwiązywać rozmaite zagadki. Tę rewelacyjną serię książek przeznaczoną dla dzieci rozpoczynających przygodę z czytaniem zaprezentowali uczniom klas I-III i oddziału przedszkolnego starsi koledzy.
Natomiast nauczyciele przedstawili uczniom klas IV-VI cykl książek Rafała Kosika „Felix, Net i Nika”. Tytułowi bohaterowie tworzą zgrany zespół, który wychodzi cało z każdych kłopotów i rozwiązuje wyjątkowo trudne zagadki. Kolejny Tydzień Czytania Dzieciom upłynął na prezentowaniu miłej, przyjemnej i lekkiej lektury dla wszystkich odbiorców. Dwie przedstawiane serie książek dla dzieci, dostępne w szkolnej bibliotece wciągną i zaciekawią niejednego czytelnika. Utwierdzą w przekonaniu Marii Dąbrowskiej, że „Książka i możliwość czytania - to największy z cudów cywilizacji”.