Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, chłodnym i pochmurnym, są takie dwa dni, wyjątkowe dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków.

W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. Dnia 22 stycznia w oddziale przedszkolnym odbyła się ta wspaniała akademia, na której oprócz ukochanych seniorów obecni byli: dyrektor szkoły Jan Karol Kozłowski i wicedyrektor Maria Gilska. Na wstępie pan dyrektor przywitał wszystkich gości ciepłymi słowami i złożył serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom. Dzieci przygotowały dla swoich kochanych gości program artystyczny. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie dzieci obdarowały swoje babcie i dziadków własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Po występach dzieci niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek przygotowany przez mamy, a na koniec tego wyjątkowego dnia dzieci zaprosiły swoich gości do wspólnej zabawy. To były chwile pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i chwile wspólnie spędzone z wnukami.