Tegoroczne ferie zimowe uczniowie naszej szkoły rozpoczęli wspólnym wyjazdem na wycieczkę do kina Helios w Bełchatowie.

Film pt. „Tedi i mapa skarbów” bardzo podobał się wszystkim. W czasie seansu dzieci żywo reagowały na przygody bohaterów. Razem z Tedim poznali historię króla Midasa i jego umiejętność zamieniania wszystkiego w złoto. W doskonałych humorach uczestnicy wycieczki wrócili do szkoły.
30.01.2018 r. nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez panią Małgorzatę Cyrańską z pracowni Art Akcja. Dzieci z klas młodszych poznały technikę decoupage i wykonały samodzielnie piękne lampiony ze słoika. Natomiast uczniowie klas starszych zrobili podkładki z papierowej wikliny. Zajęcia były niezwykle ciekawe, pozwoliły przeżyć uczestnikom wiele nowych sensorycznych doświadczeń, pobudziły ich dziecięcą wyobraźnię i wpłynęły na kształtowanie poczucie estetyki. Mamy nadzieję, że poznane techniki pozwolą dzieciom stworzyć nowe „cudeńka”. Zajęcia odbyły się w ramach realizowanego w naszej szkole Programu Edukacji Ekologiczne „Razem dla czystego powietrza” współfinansowanego przez WFOŚiGW w Łodzi.
Kolejny dzień ferii w naszej szkole upłynął pod znakiem różnych gier i zabaw ruchowych. Najpierw dzieci brały udział w grze zespołowej „Dwa ognie”, następnie odbyła się ulubiona przez nie zabawa ruchowa w „Murarza", a zaraz po nim przyszła pora na rywalizację drużynową w celności rzutów do kosza. Po tak intensywnej grze, przyszedł czas na odpoczynek. Przy blasku styczniowego słońca zapłonęło ognisko. Piekąc smaczne kiełbaski uczniowie świetnie się bawili i śpiewali znane piosenki. Po ognisku, przyszła pora na zakończenie naszych zajęć i pożegnanie.
Czwartkowy wieczór należał do klas VI. Spotkaliśmy się, żeby porozmawiać o historii, obejrzeć film o okropieństwach II wojny światowej. Po seansie musieliśmy odreagować. Graliśmy w gry, zajadajac smakołyki, śpiewając i tańcząc. Nudy nie było;)

W Tygodniu Czytania Dzieciom seria książek Martina Widmarka zrobiła furorę. Dlatego w piątek zaprosiliśmy naszych uczniów do obejrzenia filmowej prezentacji lektury „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. Przygody najlepszych przyjaciół, prowadzących biuro detektywistyczne młodzi widzowie śledzili z wypiekami na twarzach.. Wielkie zainteresowanie wzbudzał komisarz policji, który akceptował hobby swoich małych asystentów oraz doceniał ich pomoc w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych. Dzieci oglądające film wiedziały od razu, kto jest dobry, a kto zły, kto ma dobre intencje, a kto niestety kręci. Zobaczyły, że Lasse i Maja to zwykłe dzieci, dociekliwe, spostrzegawcze i logicznie myślące. Zapraszamy więc do sięgania po kolejne części tej wesołej, ale prezentującej całkiem poważny temat serii.