Uczniowie klasy trzeciej zwiedzili Kopalnię Soli w Wieliczce - zabytek klasy światowej, wpisany jako jeden z pierwszych dwunastu obiektów na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.

Magiczna podróż labiryntem krętych, solnych korytarzy, pokonanie 800 schodów i zejście na głębokość 135 metrów pod ziemię stało się okazją do podziwiania wspaniałych kaplic, urokliwych podziemnych jeziorek, oryginalnych urządzeń i sprzętów. Trzecioklasiści poznawali tradycję i historię wielickiej Kopalni. Dzieci zachwyciły się rzeźbami solnymi m.in. M. Kopernika, J. Piłsudskiego. Niezapomniane wrażenie wywołała też Kaplica Św. Kingi. W drodze powrotnej młodzi turyści odwiedzili królewskie miasto - Kraków, gdzie zwiedzili Wawel, Rynek Główny, perłę renesansu – Sukiennice. Wizyta w zabytkowej kopalni oraz poznanie Krakowa to niepowtarzalna okazja do zdobywania wiedzy przez doświadczenie.