W dniu 6 września nasza szkoła zamieniła się w wielką czytelnię. To wszystko za sprawą akcji Narodowe Czytanie, która z inicjatywy Prezydenta RP organizowana jest od 2012 roku.

W tegorocznej 8. odsłonie akcji czytaliśmy polskie nowele. Tematykę poznawanych nowel przybliżyła pani Krystyna Mikołajczak, emerytowana nauczycielka naszej szkoły. Następnie uczniowie klas VI-VII poznali fragmenty utworu Elizy Orzeszkowej „Dobra pani” w wykonaniu pani Aldony Spocińskiej, mamy Karola, ucznia klasy VII a. Natomiast uczniowie klas IV-V wysłuchali fragmentów noweli Henryka Sienkiewicza „Sachem” w wykonaniu pani Marty Balcerzak – Gwis, mamy Mai, uczennicy klasy V d. Najmłodsi poznali adaptację filmową dzieła Bolesława Prusa „Katarynka”. Każdy mógł otrzymać specjalny pamiątkowy stempel pieczęci przygotowanej przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, poznać „Złote myśli” autorów czytanych utworów i „Klasykę polskich nowel”.
Akcja Narodowego Czytania to doskonała okazja do promowania czytelnictwa oraz uwrażliwiania na piękno języka polskiego.

Ewa Jadwiszczak, Justyna Mosińska