Uczniowie klas III naszej szkoły wybrali się 6 listopada na wycieczkę do niezwykłego i bardzo aromatycznego miejsca - Manufaktry Czekolady w Łodzi.

 

Określenie „manufaktura” świetnie oddaje specyfikę tego miejsca. Tutaj czekolada robiona jest ręcznie, przy użyciu najwyższej jakości składników i bardzo oryginalnych dodatków. Każda tabliczka jest niepowtarzalna i ma intensywny smak kakao. Tym różni się od czekolad, które można kupić w większości sklepów. Dzieci poznały cały proces powstawania czekolady – od plantacji do tabliczki, brały udział w pokazie ręcznego temperowania czekolady. Każdy uczestnik wypił kubek gorącej czekolady. Następnie uczniowie przystąpili do tworzenia własnych, najbardziej fantazyjnych czekolad i ich pakowania. Było mnóstwo zabawy i niezwykłych przeżyć. Smakowita wycieczka!