W roku szkolnym 2017/2018 w naszej szkole realizowany był program edukacyjny pt. „Trzymaj formę!”, o haśle przewodnim „Aktywnie i zdrowo!” we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym dedykowany dla uczniów klas V i VI.

Dzieci zdobywały wiedzę i umiejętności w dziedzinie zdrowego stylu życia, zrównoważonego i zróżnicowanego odżywiania oraz aktywności fizycznej. Prowadzone były działania tj.: warsztaty podczas których z wykorzystaniem zasad zdrowego odżywiania uczniowie przygotowywali posiłki, czytali etykiety produktów pod względem składu, wartości odżywczych i energetycznych, oglądali filmy o zdrowym odżywaniu, próbowali swoich sił w szkolnym konkursie o zdrowym odżywaniu „Kolorowy talerzyk”, gdzie według swoich przepisów przygotowywali surówki warzywne lub owocowe, z przepisów powstała pokonkursowa Książka Kucharska. Uczniowie rozwijali się również sportowo podczas „Aktywnych przerw”, Dni Rodziny, gdzie odbywały się gry i zabawy ruchowe pod hasłem „Trzymaj formę aktywnie i zdrowo!” oraz zajęć sportowych w ferie zimowe. W projekt włączeni zostali rodzice i dowiedzieli się jak ważna dla zdrowia i rozwoju młodego człowieka jest dbałość o zdrowe odżywianie i odpowiednią ilość aktywności fizycznej.

Uczniowie zmagali się w konkursie „Kolorowy talerzyk” tworząc zdrowe surówki warzywne lub owocowe. W konkursie udział wzięło 9 drużyn. Uczestnicy przygotowali przepyszne surówki oraz w przepiękny sposób je podali. Laureatami zostali:
I miejsce:
Mateusz Bawej i Adam Otręba z kl. V b
Oliwia Białek i Natalia Rybak z kl. V a
II miejsce:
Zuzanna Kołodziejska i Małgorzata Sobala z kl. V b
Julia Skowronek i Wiktoria Olszewska z kl. V b

III miejsce:
Hanna Lipińska i Weronika Sysio z kl. V a
Zuzanna Sikocińska z kl. V a

Wyróżnienia:
Oliwia Czapla i Aleksandra Drozdowska z kl. VI a
Zuzanna Romkowska i Oliwia Pospiszył z kl. VI a
Kornelia Nowak i Maja Woźniak z kl. V b

W ramach konkursu powstała pokonkursowa Książka Kucharska z przepisami na przepyszne surówki.