Z radością informujemy, że znane są już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Ortograficzny” online.

Czytaj więcej...

Szkoła Podstawowa nr 4 im. H. Sienkiewicza w Zelowie od 1.09.2020 r. realizowała projekt „Praca online nie musi być trudna” dofinansowany z programu Działaj Lokalnie Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Dobroczynne „RAZEM”.

Czytaj więcej...

Rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego „Żyję ekologicznie na co dzień” z ZSO w Zelowie

Czytaj więcej...

Leniwi uczniowie? My takich nie mamy.

Czytaj więcej...

Uczniowie VII c zaczarowali fraszki Jana Sztaudyngera w memy.

Czytaj więcej...

Podczas trwania zdalnego nauczania uczniowie klasy I a i I b postanowili wykonać kukiełki postaci z wybranej bajki.

Czytaj więcej...

W dniu 20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. 31 lat temu Organizacja Narodów Zjednoczonych uchwaliła Konwencję o Prawach Dziecka – najważniejszy dokument dotyczący praw dzieci. Każdego roku o tej porze cała społeczność szkolna świętuje ten dzień poprzez wiele działań, akcji i zajęć propagujących prawa dzieci.

Czytaj więcej...

W tym roku warunki nie bardzo sprzyjały świętowaniu. Mimo to, a może właśnie na przekór temu, zachęcaliśmy uczniów naszej szkoły do działań.

Czytaj więcej...

Biblioteka Narodowa POLONA to obecnie jedna z największych bibliotek cyfrowych w Europie. Poprzez bibliotekę cyfrową POLONA masz zapewniony nieodpłatny dostęp do obiektów cyfrowych wysokiej jakości (książek, czasopism, rękopisów, starodruków, map, rysunków, grafik, fotografii, pocztówek, nut i druków ulotnych), do nieograniczonego wykorzystania przez wszystkich w dowolnym celu, w tym komercyjnym. POLONA to także: Panel Prasy, Panel Instytucji.
Zachęcamy do korzystania z zasobów dostępnych w bibliotece cyfrowej POLONA.

Ewa Jadwiszczak, Justyna Mosińska

 

 

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną i pierwsze wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w pamięci dziecka.

Czytaj więcej...

Pierwszoklasiści naszej szkoły w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek" otrzymali niesamowity prezent – - wyprawkę czytelniczą zawierającą m.in. książkę „Pierwsze abecadło”, która jest antologią tekstów literackich dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które zostały napisane przez najwybitniejszych twórców, zarówno klasycznych, jak i współczesnych. Najmłodsi czytelnicy znajdą w niej utwory poetyckie i prozatorskie. „Mała książka – wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki. Otrzymane lektury zachęcają najmłodszych uczniów do czytania samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych. Pozostaje nam tylko życzyć, aby pasja czytania towarzyszyła naszym uczniom na co dzień.

Ewa Jadwiszczak, Justyna Mosińska

Kampania „Mała książka – wielki człowiek" realizowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN), pod honorowym patronatem MEN oraz Rzecznika Praw Dziecka.

Co roku uczniowie klas I - III uczestniczą w konkursach związanych z Unią Europejską.

Czytaj więcej...

Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu „Podziel się sercem” postanowili pomóc dzieciom mieszkającym na Ukrainie. Włączamy się w ogólnopolską akcję „Prezent pod choinkę” organizowanej przez Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego w RP.

Czytaj więcej...

Dnia 27 października 2020 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych. 

Czytaj więcej...

We wrześniu br. w Szkole Podstawowej w Buczku odbył się Międzyszkolny Konkurs na plakat promujący naukę języków obcych.

Czytaj więcej...