27 maja odwiedziła nas nadkom. Sylwia Maros z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie, która przeprowadziła zajęcia profilaktyczne z uczniami klas siódmych.

 

 Tematyka niezwykle ważna, bo dotyczyła odpowiedzialności prawnej nieletnich, a więc osób, które ukończyły 13 rok życia. Pani policjantka, która ma wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą przeprowadziła spotkania w sposób profesjonalny, ale też bardzo ciekawy. Poruszyła wiele tematów związanych z bezpieczeństwem i zagrożeniami młodych ludzi: poruszaniem się po jezdni, sięganiem po używki, przemocą słowną i fizyczną, zachowaniem w cyberprzestrzeni oraz ewentualnymi konsekwencjami prawnymi dla młodzieży. Życząc udanych wakacji poprosiła naszych uczniów o rozsądek i nieuleganie presji innych. Aby być bezpiecznym należy włączać myślenie, z którego nikt z nas nie jest zwolniony podczas letniego wypoczynku.

Serdecznie dziękujemy naszemu gościowi za tak ciekawą i ważną lekcję. Jesteśmy pewni, że wiedza, którą nasi uczniowie wynieśli z dzisiejszego spotkania pozwoli im na bezpieczne i rozsądne spędzenie wolnego czasu.