Kolejna wycieczka uczniów klas trzecich zrealizowana! Tym razem trzecioklasiści odwiedzili Orientarium ZOO w Łodzi czyli najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo - Wschodniej.

Dzieci obserwowały azjatyckie zwierzęta i egzotyczne rośliny z trzech perspektyw: podwodnej, lądowej oraz z góry. Tu uczniowie zobaczyli rzadko spotykane, zagrożone wyginięciem zwierzęta np. pandy małe, słonia indyjskiego, jeżozwierze palawańskie, makaki, orangutany, krokodyla gawialowego czy niedźwiedzie malajskie (i wiele innych). W podwodnym tunelu podziwiali unikatowe rekiny brodate, dostojne płaszczki oraz jedyne w Polsce ryby gitarowe. Wyprawa do Orientarium ZOO okazała się wspaniałą przygodą dla młodych odkrywców przyrody.