W bieżącym tygodniu odwiedził nas asp. sztab. Łukasz Luba, funkcjonariusz Komisariatu Policji w Zelowie, który spotkał się z naszą młodzieżą.

 

 Przeprowadził zajęcia profilaktyczne z uczniami klas ósmych. Dotyczyły one zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Pan policjant przypomniał o właściwych zachowaniach, nietraceniu głowy nad wodą oraz nieuleganiu presji grupy. Podkreślił, iż swoboda i świetna zabawa nie są tożsame z beztroską, a już na pewno nie zwalniają nikogo z myślenia.

Pan policjant od kilku lat przyjmuje nasze zaproszenie, za co jesteśmy mu bardzo wdzięczni. Jego wiedza, profesjonalizm i sposób przekazywania wiedzy młodym ludziom powodują ich ogromne zainteresowanie i uwagę podczas zajęć. A najważniejszy efekt to ten, kiedy we wrześniu wszyscy rozpoczynają naukę w szkołach średnich cali i zdrowi. I tego życzymy wszystkim, którzy już stoją jedną nogą na progu WAKACJI!