W dniu 20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. 31 lat temu Organizacja Narodów Zjednoczonych uchwaliła Konwencję o Prawach Dziecka – najważniejszy dokument dotyczący praw dzieci. Każdego roku o tej porze cała społeczność szkolna świętuje ten dzień poprzez wiele działań, akcji i zajęć propagujących prawa dzieci.


W tym roku ze względu na trudną sytuację pandemiczną działamy inaczej, przez Sieć. Uczniowie klas starszych otrzymali od nas prezentację multimedialną przygotowaną przez UNICEF – organizację humanitarną i rozwojową działającą na rzecz dzieci w ponad 190 krajach. Dzieci z klas I – III otrzymały link do piosenki propagującej prawa dzieci. Mamy nadzieję, że z przyjemnością skorzystacie z otrzymanych materiałów. Ponadto na korytarzu, jak co roku znajduje się gazetka propagująca prawa, ale i obowiązki dzieci, o których podczas Waszego święta nie należy zapominać. Załączamy zatem zdjęcia, abyście choć trochę poczuli atmosferę tego dnia.
Drodzy Uczniowie, pamiętamy o Was i o Waszych prawach. Pomimo że nie ma Was w szkole razem z nami, to celebrujemy Wasze święto i życzymy Wam, abyście zawsze pamiętali, że MACIE PRAWO DO ZNAJOMOŚCI WŁASNYCH PRAW!

Justyna Mosińska