„A książka, miła książka, zawsze będzie z nami
I jak żołnierz na warcie stanie w bibliotece (...).”
Kornel Makuszyński

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów pierwszych klas do grona czytelników biblioteki.

 

 W dniu 11 października 2021 roku nasi pierwszoklasiści wykazali się doskonałą znajomością bajek i bajkowych postaci, zapoznali się z zasadami korzystania z księgozbioru naszej biblioteki oraz prośbami książki. Następnie skupieni i poważni przyrzekli, że będą sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie oraz wypożyczenie pierwszej książki. Na pewno w tym momencie radość była największa. Najmłodszym czytelnikom życzymy, aby książka stała się dla nich najpiękniejszą podróżą do Krainy Fantazji. Starajcie się czerpać z czytania jak najwięcej mądrości i radości.


Ewa Jadwiszczak i Justyna Mosińska