W dniu 14.05.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Zelowie nastąpiło rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Fotograficznego „Leśne inspiracje gminy Zelów” zorganizowanego dla uczniów klas IV – VI przy udziale środków finansowych Starostwa Powiatowego w Bełchatowie przeznaczonych na realizację zadań edukacji ekologicznej.

Celem konkursu było kształtowanie wyobraźni przestrzennej i twórczej inspiracji w bezpośrednim kontakcie z naturą, uwrażliwienie uczniów na piękno otaczającej nas przyrody oraz rozwijanie zainteresowań fotografią jako alternatywy dla nudy i uzależnień.
Na konkurs wpłynęło 39 prac uczniów kl. IV – VI ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Zelowie. Wszystkie były wspaniałe i komisja konkursowa stanęła przed bardzo trudnym zadaniem. Po długich obradach wytypowano zwycięzców.

Oto wyniki konkursu:
I miejsce – Kacper Kucharski V b
II miejsce – Hubert Kubiak V c i Iga Szewczyk VI b
III miejsce – Dorian Pawlikiewicz V a i Filip Morawczyński IV b

Wyróżnienia:
1. Mateusz Bawej VI b
2. Wiktor Malczyk V b
3. Natalia Wilczyńska V a
4. Nikola Lis V c
5. Arina Pawlikiewicz V a
6. Mateusz Trojanowski VI b
7. Julia Kluba V b
8. Kornelia Nowak VI b
9. Wiktoria Marczak V a
10. Małgorzata Sobala VI b
Wszystkie nagrody dla laureatów konkursu oraz uczniów wyróżnionych ufundowało Starostwo Powiatowe w Bełchatowie. Gratulujemy laureatom konkursu niebywałej umiejętności obserwacji piękna przyrody, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział. Może już dziś ktoś odkrył swoją pasję i będzie ją rozwijał, a za kilka lat zostanie fotoreporterem. Życzymy Wam tego.

Ewa Siedziako