W maju 2019 roku odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Biologiczny pod nazwą „O lesie prawie wszystko” przeznaczony dla uczniów klas IV – VI.

Tematyka konkursu obejmowała treści zawarte w podstawie programowej szkoły podstawowej z zakresu nauczania przedmiotów przyrodniczych, ekologii i ochrony środowiska oraz wiadomości ponadprogramowe dotyczące tematyki leśnej. Uczniowie wykazali się rozległą wiedzą o lesie, jego strukturze i funkcjonowaniu oraz jego mieszkańcach. Musieliśmy przeprowadzić dogrywkę, aby wyłonić laureatów konkursu. A oto wyniki: I miejsce i tytuł SZKOLNEGO MISTRZA LASU otrzymał Olivier Jasiński z klasy VI b, II i III miejsce wywalczyli uczniowie klasy VI a Tomasz Fiuk i Karol Spociński. Wszystkie nagrody dla laureatów konkursu oraz uczniów wyróżnionych ufundowało Starostwo Powiatowe w Bełchatowie. Gratulujemy laureatom konkursu osiągniętego sukcesu, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział.

Małgorzata Dylewicz