Uczniowie klasy II a 30 maja 2019 r. brali udział w warsztatach kulinarnych zorganizowanych w pizzerii Fenix w Zelowie.

Celem wycieczki było zapoznanie ze sposobem przyrządzania pizzy oraz uwrażliwienie dzieci na kulturalne zachowywanie się w restauracji. Najpierw uczniowie poznawali kolejne etapy wykonania pizzy i obejrzeli specjalny piec do jej wypieku. Następnie na krótki czas wszyscy zmienili się w pizzerów i samodzielnie formowali ciasto na pizzę, smarowali je sosem pomidorowym oraz wypełniali dodatkami według własnych upodobań (szynka, kurczak, kukurydza, pieczarki, ser, rukola). Potem pizza na 5 minut trafiła do pieca i już wszyscy mogli się nią zajadać. Jak się okazało, nic nie smakuje lepiej, niż własnoręcznie przygotowane danie.
Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się też sporo o Włoszech i tradycjach związanych z wypiekiem pizzy.

Ewa Śpiewak