Każdy z nas codziennie korzysta z zasobów Internetu. Jednak nie każdy robi to w sposób właściwy.

Należy pamiętać nie tylko o bezpieczeństwie w Sieci, ale też o higienie pracy przy komputerze, smartfonie czy tablecie. Dlatego cieszmy się z możliwości, jakie daje nam dzisiejsza technika, ale róbmy to z głową! Zachęcamy Was do tego, Drodzy Uczniowie, nie tylko dziś, podczas obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, ale każdego dnia!

W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu 2022 uczniowie klas 6,7 i 8 naszej szkoły, na lekcjach informatyki w tym tygodniu realizują „Lekcje bezpieczeństwa”. Celem tych zajęć jest zapoznanie dzieci z zagrożeniami prywatności w sieci, pokazanie konsekwencji nierozważnych działań online, oraz przekazanie młodym ludziom wiedzy na temat zagrożeń płynących z nadużywania internetu i komputera. Uczniowie mają okazję do autorefleksji na temat czasu spędzanego w internecie i jego wpływu na pozostałe codzienne czynności.

Bądźmy razem nie tylko w Sieci, ale przede wszystkim w realu!

 

 Prawdziwe życie jest tutaj ! - zobacz

 

 Justyna Mosińska, Maria Poborska