Uczniowie klas: 4 A, 4B i 5A odwiedzili 10 czerwca Orientarium ZOO Łódź.

 

 Mogli się tam przyjrzeć zwierzętom i roślinności reprezentującym świat przyrody Azji Południowo-Wschodniej, w tym np. faunie mórz i oceanów. Atrakcją kompleksu był podwodny tunel o długości 26 metrów, który umożliwiał zwiedzającym obserwowanie ryb i morskich stworzeń przepływających nad głowami. Tutaj uczniowie zobaczyli rzadko spotykane gatunki rekinów i płaszczek, takie jak żarłacze rafowe czarnopłetwe czy orlenie. W słoniarni natomiast, gdzie zamieszkali Aleksander – największy słoń indyjski w Europie – i jego młodszy towarzysz Taru, dzieci zobaczyły karmienie pływających w wodzie słoni.

Zwiedzanie łódzkiego ZOO i Orientarium okazało się dla naszych uczniów niezapomnianą lekcją przyrody, a wycieczka – wspaniałą przygodą.