Pierwsze dwa tygodnie września były dla nas wyjątkowe, ponieważ gościliśmy wyjątkowych ekspertów.

 

Państwo Marzena i Rafał Rzempałowie – pedagodzy socjoterapeuci z Centrum Edukacji i Socjoterapii „LOGOS” w Bełchatowie przyjęli nasze zaproszenie i przeprowadzili cykl zajęć profilaktyczno – integracyjnych z uczniami klas V – VIII. Zajęcia miały charakter warsztatowy, dzięki czemu wszyscy uczestnicy mogli wykazać się aktywnością, kreatywnością i dużym zaangażowaniem. Celem zajęć była odbudowa relacji rówieśniczych po zdalnym nauczaniu oraz podtrzymanie właściwych kontaktów interpersonalnych dzieci i młodzieży w sytuacji pandemii COVID-19. Każda klasa spędziła ze specjalistami blokowo 6 godzin dydaktycznych w ciągu jednego dnia, a zabawy, które były podstawą spotkań nie tylko integrowały, ale również wskazały młodym ludziom na inne, ciekawe formy spędzania wolnego czasu, jako alternatywę dla wszelkich uzależnień. Obecne czasy i pandemia, która nas wszystkich zaskoczyła oraz pędzący świat, który naraża nas na nadmiar bodźców, spowodowały, iż duża część społeczeństwa, a w szczególności młodzież nie radząc sobie z tym, zamyka się na relacje z bliskimi, rówieśnikami i osobami, którym warto ufać. Dlatego w naszej ocenie takie spotkania ze specjalistami są wartością nie do przecenienia. Wszyscy uczniowie wspaniale się bawili, czerpiąc z doświadczeń naszych gości, którzy na co dzień pracują z młodzieżą. Każda klasa w trakcie zajęć stworzyła niepowtarzalną, rodzinną atmosferę, co przełożyło się na właściwe zachowania i interakcje naszych wychowanków podczas przerw lekcyjnych.
Dziękując naszym gościom za przybycie do szkoły, składamy podziękowanie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zelowie, która sfinansowała nam te zajęcia. Bez Państwa wsparcia nie moglibyśmy zrealizować naszych zamierzeń i zrobić tego w tak atrakcyjny sposób. DZIĘKUJEMY!


J. Mosińska, D. Wędzik